Roll of Honour – SCPA Triples

SinglesDoublesMixedAdult/Junior | Triples | Shooting | Over 50s | Juniors | IWD

Regional Triples – The Sheriff’s Trophy
Year Players Team
2020
2019
2018 Stuart Floyd (Beacon View) David Franco-Cruz (Cobbetts) Callum Lombard (Beacon View)
2017 Dave Plumoff
(Hampshire Rose)
David Cruz
(Cobbetts)
Steve Daykin
(Cobbetts)
Oscar Panadero
(Cobbetts)
Els Guerrers
2016 Kaylee Thatcher
(Hampshire Rose)
Callum Lombard
(Hampshire Rose)
Steve Lombard
(Cobbetts)
Purple Rain
2015 Tony Kidd
(Handcross)
Peter Kidd
(Handcross)
Karen Lombard
(Hampshire Rose)
Karen’s Kidds
2014 Harrison Ash
(Bordon)
Steve Daykin,
(Cobbetts)
David Cruz
(Cobbetts)
2013 Dave Stubbs
(Cobbetts)
Richard Greeves
(Cobbetts)
Steve Lombard
(Cobbetts)
Cobbetts 1
2012 Dave Lucas
(Ship)
Ashley Odell
(Crondall)
Allan Paice
(Crondal)
2011 Dean Seville
(Adur)
Kaylee Thatcher
(Southampton City)
Debbie Elcome
(Adur)
2010 Mark Robershaw
(Limesdowne)
Richard Patterson
(Adur)
Sean Prendergast
(Farmhouse)
Les Escargots
2009 Harrison Ash
(Crondall)
Ashley Odell
(Crondall)
Mike Tull
(Bordon)
Matt Slater
(Bordon)
Outrage
2008 Graham Galton
(Southampton City)
David Plumhoff
(Southampton City)
Reynald Guillaud
(Crondall)
2007 Richard Patterson
(Adur)
Graham Elcome
(Adur)
John Inglis
(Adur)
Mark Robertshaw
(Hampshire Rose)
Les Escargots
2006 Steve Lombard
(Cobbetts)
Glenn Floyd
(Cobbetts)
Trevor Treend
(Farmhouse)
Stranglers
2005 Richard Baker
(Crondall)
Rod Fisher
(Crondall)
Allan Paice
(Crondall)
Triple X
2004 Richard Baker
(Crondall)
Rod Fisher
(Crondall)
Allan Paice
(Crondall)
XXXX
2003 Mark Robertshaw
(Limesdowne)
Richard Patterson
(Lamb)
Graham Elcombe
(Lamb)
RMG
2002 Chris Allen
(Wanderers)
Vanessa Webb
(Wanderers)
Clive Nicholas
(Unattached)
2001 Lee Jamieson
(Foxdale)
Angie Jamieson
(Foxdale)
Ashley Jamieson
(Foxdale)
Foxdale
2000 Kath Knight
(Lamb)
Dave Stubbs
(Cobbetts)
Terry Webb
(Wanderers)
KDT
1999 Kath Knight
(Lamb)
Mike Knight
(Lamb)
Terry Webb
(Wanderers)
KTM
1998 Dave Stubbs
(Cobbetts)
Clive Nicholas
(Lamb)
Geoff Sully
(Lamb)
Barbarians
1997 Dave Stubbs
(Cobbetts)
Clive Nicholas
(Lamb)
Geoff Sully
(Lamb)
Barbarians
1996 Frank Britt
(Dove)
Chris Allen
(Wanderers)
Vanessa Webb
(Wanderers)
GBH
1995 Glenn Floyd
(Cobbetts)
Steve Lombard
(Cobbetts)
Ben Treend
(Farmhouse)
Enterprise
1994 Martin Cheriton
(Wanderers)
Robin Lovelock
(So’ton City)
Ben Treend
(Farmhouse)
BRM
1993 Kevin Wood
(Wanderers)
Chris Allen
(Wanderers)
Vanessa Webb
(Wanderers)
Leftovers
1992 Frank Britt
(Shedfield)
Chris Allen
(Lapstone)
Vanessa Webb
(Lapstone)
GBH
1991 Steve Lombard
(Cobbetts)
Kurt Newman
(Cobbetts)
John Pollinger
(Shedfield)
Apollo II
1990 Richard Powell
(So’ton City)
Trevor Treend
(Farmhouse)
Bob Buxton
(Farmhouse)
Triton
1989 Steve Lombard
(Cobbetts)
Mike Adams
(Cobbetts)
John Pollinger
(Shedfield)
Apollo
1988 Frank Britt
(Shedfield)
Bernie Mills
(Shedfield)
Pip Cledwyn
(Shedfield)
Shedfield
1987 Paul Yates
(Botleigh Grange)
Leesa Godwin
(Solent)
Adam Le Peuple
(Cobbetts)
APL
1986 Bob May
(S’ton Arms)
Geoff Cross
(S’ton Arms)
Pip Cledwyn
(Shedfield)
PGB
1985 Bob May
(S’ton Arms)
Geoff Cross
(S’ton Arms)
Pip Cledwyn
(Shedfield)
PGB
1984 Peter Hillier
(S’ton Arms)
Nick Hillier
(S’ton Arms)
Ken Lyon
(S’ton Arms)
Southampton Arms
1983 Steve Lombard
(Cobbetts)
Mike Adams
(Cobbetts)
Dave Bone
(Cobbetts)
Cobbetts
1982 John Buckley
(Shedfield)
Ken Tame
(Shedfield)
Sue Cledwyn
(Shedfield)
Shedfield
1981 W. Colgrave
(Shedfield)
C. Thaker
(Shedfield)
Pip Cledwyn
(Shedfield)
Shedfield
1980 Norman Avery
(S’ton Arms)
Geoff Cross
(S’ton Arms)
A. Kyte
(S’ton Arms)
Southampton Arms
1979 J. Mellor
(Shedfield)
Phil Deane
(Shedfield)
Maurice Abney-Hastings
(Shedfield)
Shedfield
1978 J. Bishop
(Shedfield)
R. Tilling
(Shedfield)
Bob Britton
(Shedfield)
Shedfield
1977 S. Richards
(Shedfield)
D. Cledwyn
(Shedfield)
Pip Cledwyn
(Shedfield)
Shedfield
1976 S. Richards
(Shedfied)
D. Cledwyn
(Shedfield)
Pip Cledwyn
(Shedfield)
Shedfield